javitott-kep.jpg
 

Mert egy kis kényeztetés a lakásnak is kijár. 

MENÜ

1./ Lépcsőház és kapualj

2./ Effekt festés

3./Tapéta

4./ Márványglett

5./ Teljes Dryvit rendszer

 

 

1./  Lépcsőház és kapualj ilyen volt

Ezek a képek egy a Keleti Károly utcában, nagyon rossz állapotban lévő lépcsőház felújítás előtti és utána, a már kész munkánkat mutatják.

1.jpg

 

2.jpg

 

3.jpg

 

4.jpg

 

5.jpg

 

6.jpg

 

8.jpg

 

p1120125.jpg

 

 

 

Lépcsőház és kapualj ilyen lett

Talán az Ön lépcsőháza, kapualja, közös tárolója is felújításra szorul? Ha igen, akkor kérem kattintson a lap tetején lévő Elérhetőségek menüpontra, ahol telefonon és email címen is várjuk érdeklődésüket, kérdéseiket.

04.jpg

 

 

 

03.jpg

 

 

 

05.jpg

 

06.jpg

 

07.jpg

 

08.jpg

 

 

 

2./  Effekt festés

Ebből a festési módból tulajdonképpen többféle is létezik. Itt ezeken a képeken most ebből az egyik fajtát mutatjuk meg.

Az effekt festés lényegében többféle műveletből áll össze. A fal előkészítése(ha szükséges kaparás, glettelés) után előszőr egy alapszínnel kell lefesteni a felületet. Ennek a színnek harmonizálni kell az effekt festék színével. Pl. egy vilásos sárga alapszínhez válasszunk citromárga, napsárga, narancssárga, okker, korallszín, esetleg közép barna effekt festéket.

A képeken látható festés is így készült. Egy alapszín - halványsárga és  egy vagy két réteg effekt.

Ha ugyan ezeket a színeket választjuk, de ellenkezőleg az előbb leírtakkal, de most sötétebb alapszínt választunk világosabb effektfestékkel, akkor egész másfajta hatást is elérhetünk.

001.jpg

 

002.jpg

 

003.jpg

 

005.jpg

 

004.jpg

 

006.jpg

 

007.jpg

 

008.jpg

 

 

 

3./ Tapéta

A jó öreg tapéta. Bizony nagyon régóta léteznek különféle falikárpitok.

A tapéták eredete hosszú múltra nyúlik vissza.

A 18. századtól indulva, napjainkig számos típusát ismerjük. A kezdetekben kézzel festett, így igen drága, faltakarókat a mintanyomó gépek által  készített papírtekercsek váltották fel. Így születtek meg az első könnyű egyrétegű papírtapéták.

Persze azóta nagyon sokféle fajtájú tapéta létezik: papír, wynil, vlies, habosított műanyag, textil.

Az ezeken a képeken látható tapéták vlies fajtájúak, aminek az egyik érdekessége, hogy ennél a típusnál soha nem a tapétát kenjük be ragasztóval, hanem a falakat, majd a tapétacsíkokat szárazon tesszük fel a még láthatóan nedvesen csillogó felületre.

 

 

a1.jpg

 

a2.jpg

 

a3.jpg

 

a4.jpg

 

a5.jpg

 

a6.jpg

 

a7.jpg

 

a8.jpg

 

a9.jpg

 

 

 

 

4./ Márványglett

Az ezzel  a fajta technológiával készült fal nagyon elegáns, mutatós és tartós felületet biztosít.

Itt nagyon oda kell figyelni arra, hogy ezt az anyagot csak alaposan előkészített falakra szabad felhordani, mivel a márványglett anyagában is drágább és a munka jellegéből fakadóan a munkadíja is az. Laza, pergő, esetleg málló vakolat esetén mindenképpen ajánlott vagy leveretni  a régit és újra vakolni, vagy esetleg gipszkarton rendszerrel bevonni az egész felületet.

 

A képeken egy újépítésű házban készült márványglett látható.

m1.jpg

 

m2.jpg

 

 

 

 

5./  Teljes Dryvit rendszer

A képeken 8cm-es polisztirol hőszigetelő habbal, 1,5mm.-es gördülőszemcsés vakolattal készült ház látható.

Újépítésű házaknál kiválthatja a vakolást, régi felületeknél pedig nagyon komoly fűtésmegtakarítás érhető el, egy egyszeri beruházással.

Régi házaknál érdemes a hőszigetelés előtt szakember tanácsát kikérni, mivel a rossz minőségű nyílászárók alaposan leronthatják az elérni kívánt eredményt és esetleg megfontolni egy ajtó, ablak cserét.

Míg régebben általában az 5cm. vastagságú anyagokat ajánlották, addig mára már általánosan elterjedtek a 8-10 sőt 15 cm. vastagságú polisztirol hab, vagy pl. kőzetgyapottal készülő szigetelések is.

 

d1.jpg

 

d2.jpg

 

d3.jpg

 

d4.jpg

 

d5.jpg

 

 

 

És még több effektfestés

 

111.gif

Asztali nézet